Η αποψινή εθνική αν δεν είχε καβάντζα το αυτογκόλ της Σλοβακίας από το 44ο λεπτό, δεν ξέρουμε αν θα σκόραρε κάποιο γκολ οπότε οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ τους φιλοξενούμενους για το γκολ-δώρο που μας έκαναν και με το οποίο η Ελλάδα επικράτησε τελικά 1-0 στο στάδιο “Καραϊσκάκη”.

Αγαπημένο σκορ πια της “γαλανόλευκης” που ήρθε με τη συμβολή των παικτών της Σλοβακίας. Ο Σκρτλ ελάχιστα πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, γύρισε τη μπάλα στον γκολκίπερ του, Μούχα, αλλά εκείνος μπερδεύτηκε και την άφησε να του φύγει από τα πόδια.

Δείτε εδώ το τέρμα: Το επικό fail των Σλοβάκων! (video)

Νωρίτερα, η Βοσνία χρειάστηκε μόνο ένα ημίχρονο για να επικρατήσει χωρίς καμία δυσκολία με 4-1 του Λιχτενστάιν.

ΕλλάδαΚαρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς, Τζιόλης, Μανιάτης, Σαμαράς, Χριστοδουλόπουλους, Σαλπιγγίδης, Μήτρογλου.

Σλοβακία: Μούχα, Πέκαρικ, Σκρτελ, Ντούριτσα, Χούμποτσαν, Κούτσκα, Πεκόφσκι, Σέστακ, Στοχ, Βάις, Νέμετς.